Klocki lego dla małych i dużych

Klocki są zabawką, która towarzyszy dzieciom od pokoleń. I chociaż dawniej najpopularniejsze były klocki drewniane, to od kilku dekad na rynku królują klocki Lego. Dzieci na całym świecie pokochały je za możliwość układania z nich budowli i pojazdów, jakie tylko podsunie im wyobraźnia. Są kolorowe, łatwo się je łączy i mają bardzo wiele ciekawych dodatków w postaci niestandardowych łączników czy dekoracji, a także mnóstwo figurek.

Pierwsze klocki Lego dla dziecka

Przygodę z klockami Lego dzieci zazwyczaj zaczynają już przed drugim rokiem życia. Dla takich maluchów dedykowana jest seria Lego Duplo. Są to klocki większych rozmiarów niż standardowe, dzięki czemu są bezpieczne. Dzieci w tym wieku często biorą do ust wszystko co wpadnie im w ręce, dlatego to bardzo ważne, by klocki były niemożliwe do połknięcia.

Lego Duplo można kupić w zestawach z samymi standardowymi klockami albo w zestawach tematycznych z figurkami zwierząt i ludzi oraz innymi dodatkami. Przykładami takich kompletów są:

– “Pociąg z cyferkami”

– “Zwierzęta gospodarskie”

– “Lot promem kosmicznym”

– “Ciężarówka i koparka”

– “Dzikie zwierzęta świata”.

Klocki Lego dla starszych dzieci

Od czwartego roku życia dziecko może bawić się już klasycznymi klockami w mniejszych rozmiarach. Układanie ich wymaga większej precyzji i jest bardziej pracochłonne. Dla dzieci w tym wieku dostępnych jest bardzo wiele różnych serii klocków Lego. Są to serie związane chociażby z bajkami i grami, w których możemy znaleźć figurki przedstawiające ich bohaterów i odtworzone mini scenki. Seria City, która obejmuje szeroko pojęty miejski świat, na przykład posterunki policji, straż pożarną, dworzec autobusowy. Bardziej zaawansowana jest seria Lego Technics, dzięki której można budować realistyczne konstrukcje, jak pojazdy, a nawet zdalnie nimi sterować.

Klockami Lego chętnie bawią się także dorośli. Szczególnie seriami Creator i Technics, które wymagają dużych umiejętności. Układanie klocków, to doskonała forma spędzania wolnego czasu, zabawy z dziećmi, a także sposób na odstresowanie.